مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد : تاکنون 105 مقاله علمی و تخصصی در دبیرخانه همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی دریافت شده است
1398/05/14

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی , خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد : تاکنون 105 مقاله علمی در موضوعات آموزشی و تربیتی به دبیرخانه همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی رسیده است.

رحمانی ادامه داد : بهره گیری از ظرفیت های علمی فرهنگیان از طریق ارائه مقاله به دبیرخانه همایش مورد تأکید ستاد برگزاریست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید نمود : باید تاثیر برگزاری این همایش در جریان آموزشی و تربیتی مدارس استان ، به صورت ملموس مشاهده شود.

وی افزود : هویت کودکان ایرانی اسلامی از مهمترین فعالیت های آموزش و پرورش و دیگران ارگان های استان می باشد که در حال حاضر  تمامی معاونت های اداره درگیر این موضوع هستند.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه ضمن تشکر از همکاران و دست اندرکاران حوزه پیش دبستانی گفت: در سنوات اخیر فعالیت های کیفی و عمیقی در حوزه ابتدائی و پیش دبستانی استان صورت گرفته است و برگزاری همایش هویت کودکان ایران اسلامی نیز در امتداد همین روند است.

وی اظهار امیدواری کرد که برگزاری همایش نقطه مثبتی در ارتقای نگرش هویتی، تعلیم و تربیت کودکان هویتی باشد، و باعث گردد این جریان فرهنگی پس از پایان همایش نیز مستمر باشد. و گامی باشد در جهت تغییر فضای یادگیری؛ که این تغییر منجر شود که دانش آموز از فضای یادگیری لذت ببرد، به هدف خود نائل شده ایم.

رحمانی اضافه کرد:به گواه اسناد تاریخی هرگاه هویت خود را از دست داده ایم با افول مواجه شده ایم و نیز زمانی که به اصالت وهویت خود رجوع کرده ایم توانسته ایم با غرور و افتخار جایگاه خود را به دست آوریم، در این راه شهدا الگوی ما و هویت دینی ما هستند.