مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین: برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی بهانه‌ای است تا فضایی در آموزش و پرورش ایجاد شود تا بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای تقویت هویت اسلامی در کودکان استفاده نماییم.
1398/05/05

به گزارش خبرنگار مهر، در راستای برگزاری دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در آبان ماه سال جاری در قزوین و ضرورت همکاری دستگاه های اجرایی استان با اداره کل آموزش وپرورش، در تاریخ 98/04/30 در جلسه‌ای که در استانداری قزوین برگزار شد تفاهم نامه ۱۰ دستگاه اجرایی که در همایش مشارکت خواهند داشت مبادله و امضا شد تا هماهنگی امور بیشتر شود.

در این جلسه تفاهم نامه شهرداری، اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صداوسیمای مرکز استان، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، دانشگاه آزاد اسلامی، حوزه علمیه و سپاه امضا شد.

خیرالله رحمانی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش هویت کودکان ایرانی اسلامی اظهارداشت: یکی از دغدغه‌های ما شکل گیری هویت ایرانی و اسلامی در سنین کودک است و با این دغدغه موضوع آشنایی کودکان با هویت ایرانی و اسلامی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: چند پیش همایش با همین موضوع در استان برگزار کرده ایم و روند جلسات بسیار خوب و مطلوب است و با حمایت استاندار، معاونان و مدیران دستگاه‌های اجرایی امیدواریم این همایش در سطح شایسته ای برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: برگزاری همایش هویت ایرانی و اسلامی کودک بهانه‌ای است تا در فضایی در آموزش و پرورش ایجاد شود تا بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای تقویت هویت اسلامی در کودکان استفاده کنیم.

رحمانی گفت: همایش هویت ایرانی اسلامی در کودکان روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان ماه با حضور میهمانانی از ۳۲ استان کشور برگزار خواهد شد.

در ادامه مرتضی موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گفت: یکی از بحران‌های جدی موضوع هویت در کودکان است لذا باید با آسیب شناسی بتوان دنبال راهکار بود تا کارها به نتیجه برسد.

موسی خانی یادآور شد: موضوع هویت در کودکان باید به صورت تخصصی برگزار شود و بهتر است از صاحب نظران و متخصصان تعلیم و تربیت و روان شناسان برای غنای همایش استفاده شود.

وی اضافه کرد: آمادگی داریم همه امکانات خود را در اختیار آموزش و پرورش استان قرار دهیم تا این حرکت فرهنگی و مهم بخوبی و شایستگی برگزار شود.

حمیدرضا خانپورمدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین هم گفت:چون کودکان مهندسان جامعه و آینده سازان کشورند باید بتوانیم در سنین کودکی آنها را با مشاغل مختلف آشنا کنیم تا انتخاب درستی در این زمینه داشته باشند.

وی اظهار داشت: آماده برگزاری تورهای صنعتی برای شرکت کنندگان در همایش و نیز تدارک بازدید از واحدهای صنعتی و نمایشگاه دائمی و آشنایی آنها با حرف گوناگون هستیم.

در این جلسه تفاهم نامه دستگاه‌های مجری و همکار با اداره کل آموزش و پرورش استان در برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی به تفکیک هر دستگاه اجرایی مبادله شد و نمایندگان دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه پیشنهادات اصلاحی خود را به منظور همکاری بهتر در خصوص برگزاری دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی مطرح کردند.