پیام ودیدگاه مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان کرمانشاه
1398/05/09

باسمه تعالی

خدای سبحان را شاکرم که امروز کشور عزیزمان ایران با پشتوانه جوانان لایق و موفق و پشتوانه هزاران ساله تاریخی خود از نعمت جوانان و نوجوانانی مؤمن و وارسته برخوردار است که به هویت و گذشته تاریخی، ایران اسلامی خود می بالد و با الگو و تأسی از بزرگ مردان و زنان نام آور و قهرمان خود در سرتاسر گیتی می درخشد
آینده ایران اسلامی به کودکان و نوجوانان و جوانان کشورمان چشم دوخته است و فردای روشن این سرزمین در گرو برنامه‌ریزی و توجه ویژه به کودکان و آموزش و پرورش آنهاست.
راهبردهای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و تاکید بر هویت کودکان ایران اسلامی در این سند بر مبنای آموزه‌های دینی و ملی و پشتوانه ایرانی اسلامی، باورها و فرهنگ ما اعتقادات و ارزش‌های جامعه، راهی روشن را برای ما رقم می‌زند.
آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با مواریث ارزشمند فرهنگی و هنری اسلامی و ایرانی گامی در جهت تحقق هویت کودکان ایران همیشه سر افراز است.
هویت زمینه ساز قدرت و توانایی است باید با عزمی پولادین و تلاش‌هایی خستگی ناپذیر گرد و غبار ناملایمات روزگاران پیش را از چهره این سرزمین تاریخی زدود، کودکان ما تشکیل دهنده صد درصد جمعیت فردای این آب وخاکند و هرگونه هزینه برای سرنوشت آنان سرمایه‌گذاری برای آبادانی و پیشرفت کشور است.
جشنواره هویت کودکان ایران اسلامی یکهزار و سیصد و نود و هشت خورشیدی در حالی آغاز شده است که  امید و عزت ایران اسلامی با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب و تدبیر کارگزاران دولت تدبیر و امید و فداکاری جوانان در هر کوی و دیاری به پنجره‌ی دل‌های مردمان کشورمان وزیدن کرده و تازه‌ترین برگ این بارقه‌ها در اقتدار و سربلندی امروز کشورمان در سطح دنیا ورق خورده است.
بر خود وظیفه می دانم از کرمانشاه، سینه ستبر ایران اسلامی، جایگاه دلیر مردان و زنان هشت سال دفاع مقدس به خاطر این همه کوشش‌های مدبرانه، به دست اندرکاران این جشنواره «دست مریزاد» بگویم و آینده‌ای سرشار از سربلندی و بهروزی را برای کودکان ایران اسلامی آرزو ‌نمایم.

مجید یزدان پناه
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه