نشست مشترک معاونین اداره کل آموزش و پرورش با نمایندگان پژوهشی دانشگاه های استان قزوین
1398/04/15

در این نشست مرتضی طاهرخانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور معاونان و نمایندگان پژوهش و فناوری دانشگاه ها ی استان بر اهمیت استفاده بهینه از ظرفیت های متقابل پژوهشی و آموزشی فی مابین تاکید کردند.
ایشان با اشاره به روند احصاء، تصویب، فراخوان و اجرای طرح های پژوهشی استان خواستار اطلاع رسانی و تبیین موضوع برای دانشجویان استادان و اعضا هیات علمی دانشگاه ها برای ارایه پیشنهاده های پژوهشی و اجرای طرح ها توسط استادان مجرب و دانشجویان شدند.
سپس رضا طاهرخانی معاون آموزش ابتدایی استان ضمن تقدیر و تشکر از حضور استادان محترم دانشگاه ها با اشاره به سند تحول بنیادین و رویکرد مهم مدیر کل محترم آموزش و پرورش بر اجرایی شدن هرچه مطلوب این سند و اهمیت و نقش تربیت در سنین کودکی به اهداف دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی پرداختند و اظهار داشتند اولین همایش در استان یزد در سال قبل برگزار گردیده است و مقدمات برگزاری دومین همایش با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع از جمله بروز مشکلات ناشی ازتک فرزندی، فضای مجازی، شیوه های تربیتی و فرزند پروری و... در استان قزوین فراهم گردیده است، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش استان تصریح کرد: در این زمینه مساعدت دانشگاه ها برای برگزاری کرسی های پرسش و پاسخ، اطلاع رسانی مناسب همایش، ارایه مقالات مناسب از سوی استادان و دانشجویان، آموزش مربیان، اجرای پیش همایش و ... مورد انتظار است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین انصاری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با اشاره به ملی بودن همایش و اینکه پرداختن به موضوع هویت صرفا از وظایف و برنامه های آموزش و پرورش نیست افزود: خوشبختانه با حساسیت موضوع و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر شکل گیری صحیح هویت در افراد جامعه، همه دستگاه های اجرایی و علمی و آموزشی استان با دستور استاندار محترم و امام جمعه محترم استان در این همایش حضور و همکاری جدی دارند.
درادامه طاهرخانی خواستار همکاری فعال دانشگاه برای برگزاری همایش و خروجی مناسب آن برای مسئولیت پذیری، احترام به پرچم و وطن و دیگر هویت های فردی و اجتماعی و ایرانی اسلامی کودکان شد.
در ادامه معاونان و نمایندگان محترم پژوهشی دانشگاه ها ضمن اعلام آمادگی برای همکاری همه جانبه برای برگزاری همایش نظرات و پیشنهادات کاربردی خود را برای برگزاری دومین همایش کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی ارایه نمودند.