در راستای برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی ؛ دیدار وگفت وگوی مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
1398/03/21

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ، طی این دیدار دکتر موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با تاکید بر نقش موثر آموزش و پرورش در توسعه جوامع ،اعلام نمود : آماده همکاری همه جانبه با آموزش و پرورش استان برای میزبانی هرچه بهتر این همایش هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در این نشست بیان نمود: دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی آبان ماه امسال به میزبانی استان قزوین برگزار می شود.
رحمانی افزود: همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی به دنبال کار نمایشی و تزئینی نیست بلکه درصدد تحقق ساحت های شش گانه تربیتی در این سنین است.
مدیرکل آموزش وپرورش استان تصریح کرد: این همایش به منظور پرورش مبانی هویت اسلامی ایرانی در کودکان به ویژه کودکان دوره پیش از دبستان که شاکله شخصیتی آنان در حال شکل گیری است و در راستای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و فرهنگ سلامت برگزار می شود.
وی اضافه کرد: بهره مندی از ابزار هنر، معرفی و شناخت بیشتر آحاد جامعه از این مقوله، تقویت و انسجام هویت ایرانی اسلامی و پیوند هرچه بیشتر کودکان با انقلاب اسلامی و تقویت هویت ملی در این همایش مورد توجه خواهد بود.
رحمانی تاکید کرد: به منظور برگزاری هرچه بهتر این همایش مهم، تشکیل کارگروهی برون سازمانی و همچنین پیگیری مستمر با دستگاههای ذیربط انجام شده است .
وی ، خواستار همکاری دستگاه های مختلفی چون شهرداری، صدا و سیما، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، کانون پرورش فکری، میراث فرهنگی و گردشگری و ... در خصوص تخصیص امکانات، فضا و تجهیزات در راستای برگزاری این همایش شد.
گفتنی است :اولین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی سال گذشته در یزد برگزار شد و و دومین دوره آن در سال جاری با حضور 32 استان کشور به میزبانی استان قزوین برگزار خواهد شد.