شور حسینی نوآموزان پیش دبستانی استان قزوین؛ سوگواره کودکان عاشورایی باحضور نوآموزان پرشور پیش دبستانی استان قزوین برگزار شد
1398/02/16
همایشی با حضورنوآموزان مراکز پیش دبستانی استان همزمان با ششم محرم درروز یکشنبه 25/06/97 درمسجد امام خمینی (ره) با حضورمسئولین استان برگزار شد.

طاهر خانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش قزوین در حاشیه این مراسم، به اهمیت زنده نگهداشتن ایام پر حزن و اندوه محرم و حماسه ماندگار عاشورا اشاره نمودند.و عنوان کردند حضور نوآموزان پیش دبستانی در این همایش موجبات آشنایی ایشان با مفاهیم چون ایثار و شهادت،گذشت و فداکاری را فراهم می آورد.

رضا طاهرخانی بیان کرد:نهضت عاشورا حماسه ای بزرگ در طول تاریخ می باشد و وظیفه همه ما نشان دادن ابعاد مختلف آن به کودکان با توجه به دوره سنی ایشان می باشد.در عصر حاضر که کودکان مشغول گذران اوقات خود با بازی های یارانه ای ،تبلت و .... می باشند پرداختن به موضوعات حماسی در قالب قصه،بازی،نمایش خلاق و ....می تواند موجبات رشد فطری ایشان در زمینه های حقیقت جویی، ،سربلندی و.... را فراهم آمورد.

ایشان خاطرنشان کرد: آشنایی نوآموزان با هویت ملی/ایرانی/اسلامی یکی از اهداف مهم در دوره پیش دبستانی بوده از این رو وظیفه همه فعالین درزمینه کار با کودک است که به منظور نهادینه کردن ارکان هویت در اذهان کودکان از تمام نیروی خویش بهره گیرند.

وی در ادامه ، به نقش مربیان در آشنا کردن و ارائه الگوی مناسب  به نوآموزان در زمینه دست یابی به حیات طیبه و زندگی متعالی اشاره نمود.و از ایشان خواست تا خود الگوی اخلاقی مناسب برای نوآموزان باشند.