برگزاری همایش اولیاء نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی با موضوع تربیت کودک اهمیت شکل گیری هویت دردوره کودکی در استان قزوین با حضور دکتر حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت متبوع
1398/02/11

در این همایش رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به میزبانی استان قزوین در برگزاری دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی عنوان نمودند با صحبت های انجام شده و جلسات برگزار شده استان قزوین با تمام ظرفیت آماده برگزاری همایش ملی هویت در آبان ماه سال جاری می باشد.  

ایشان در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین، تربیت دانش آموزان در تمام ابعاد و ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت و دستیابی به حیات طیبه را از وظایف مهم آموزش و پرورش دانستند.

وی در ادامه افزود:، متاسفانه در حال حاضر مطالبه اکثر اولیای دانش آموزان در زمینه ی علمی و فناورانه می باشد در حالی که اگر به دنبال فردایی بهتر می باشیم باید به تمامی ابعاد تربیت توجه شود.

دانش آموزان می بایست تمرین زندگی کردن را بیاموزند و دغدغه ی اصلی ما در استان نیز همین موضوع می باشد  .

حکیم زاده معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع اشاره داشت:آینده کشور در گرو تربیت درست فرزندان است نقش رسانه را در کنار دوعامل خانواده و مدرسه را از عوامل اصلی و اثر گذار تربیت درست فرزندان دانستند .

ایشان در ادامه بیان کردند خانواده ها با ارتقا سواد رسانه ای خود می توانند راهنما و یاری دهنده فرزندان در استفاده از رسانه باشند.

وی ادامه داد،اگر تربیت برای ما ارزشمند و مهم  باشد، باید به تربیت مبتنی بر محبت بپردازیم ، از کودکانمان انتظار به جا داشته باشیم ، به دنبال نابغه سازی نباشیم و از سرزنش کردن کودکانمان بپرهیزیم.

در حقیقت تربیت صحیح در گرو کنترل صحیح و منطقی هیجانات اولیا می باشد و اینکه رابطه ی وابستگی اولیا با فرزندان چگونه است تا کودکان نسبت به جامعه و بزرگترها اطمینان حاصل نمایند و به منظور رسیدن به تمامی این اهداف می بایست واکنش اولیا درست باشد ایشان پایدارترین روش یادگیری در کودکان را روش بازی و یادگیری دانستند و بیان نمودند در حاشیه بازی های هدفمند یادگیری صورت می پذیرد.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم استان در مجلس شورای به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وظایف قانونی خود را در خصوص دفاع  از حقوق آموزش و پرورش در صحن مجلس اعلام کردند.

ایشان در ادامه اظهار داشت: دشمنان نظام در تلاشند از طرق زیادی نظام را با شکست مواجه کنند یکی از راه های مقابله با آنان این است که ،آموزش و پرورش از مسئولیت اصلی خود که همان تربیت کودک و هدایت به سوی حیاط طیبه می باشد دفاع کند.

وی بیان داشت: دشمنان به واسطه ی تحت شعاع قرار دادن هویت ملی ما در تلاشند هویت ملی و دینی ما را خدشه دار نمایند. ما با تقویت هویت ملی و کمک به شکل گیری هویت ایران اسلامی در دوران کودکی می توانیم به تقویت هویت ملی/دینی بپردازیم.